logo
Karty pracy
do druku
Karty pracy do wydruku
login

Kamienie w kieszenie

Data: 2021-03-10
Nasze książeczki "Kamienie w kieszenie" już trafiły do rąk dzieci!

W wydarzeniu wzięło udział 30 klas szkolnych z Krakowa, Tarnowa i Rzeszowa, a także z Grajewa i miejscowości Dobra spod Limanowej, a także rodziny indywidualne, które odbierały książeczkę w wybranej bibliotece. Przykładową relację z warsztatów szkolnych znajdziecie na stronie SP nr 2 w Rzeszowie: Szpiedzy Wiedzy w Rzeszowie. Zdjęcie ze strony internetowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Rzeszowie:

A prezentacje dostępne są dla Was nadal!

1. Dlaczego morze jest słone?

Ile soli jest Bałtyku i skąd w ogóle w morzu wzięła się sól? Dlaczego morze jest słone?

2. Jak powstało Morze Bałtyckie?

Czy Bałtyk kiedyś był jeziorem i jak nasze morze będzie wyglądać w przyszłości? Jak powstało Morze Bałtyckie?

3. Wizyta u Amonita

Czy wiecie, że odwiedzając Jurę Krakowsko-Częstochowską stąpacie po pradawnym morzu? Jak wyglądało i jakie zwierzęta w nim żyły? - zobaczcie Wizyta u Amonita

4. Kopalnia soli

Jaki minerał trzymamy w kuchennych solniczkach? I dlaczego sól dawniej była cenna i droga. Wszystkiego dowiecie się zmultimedialnej przygody Kopalnia soli

Nasz projekt nie odbyłby się bez współpracy wielu miejsc i instytucji!

Dziękujemy wszystkim za pomoc w promocji, organizacji, opiece merytorycznej nad prezentacjami i treścią publikacji, muzeum i bibliotekom za umożliwienie dzieciom indywidualnym wzięcia udziału w projekcie i organizacji odbioru książek, a także Kopalni Soli "Wieliczka" i Kopalni Soli "Bochnia" za dodatkowe wsparcie finansowe projektu, co przyczyniło się do zwiększania nakładu publikacji i poszerzenia grona młodych odbiorców.

Patronat merytoryczny:

Współpraca merytoryczna:

Muzeum Geologiczne AGH w Krakowie, Muzeum Przyrodnicze ISEZ PAN w Krakowie, Muzeum Agatów w Rudnie, Muzeum Archeologiczne w Krakowie.

Współpraca przy realizacji projektu:

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, Koszalińska Biblioteka Publiczna, Miejska Biblioteka Publiczna w Dziwnowie.

Projekt odbywa się pod Patronatem Honorowym Rektora AGH

Finansowanie:

Wspieraj nasz rozwój:
patronite-logo