W wydarzeniu wzięło udział 30 klas szkolnych z Krakowa, Tarnowa i Rzeszowa, a także z Grajewa i miejscowości Dobra spod Limanowej, a także rodziny indywidualne, które odbierały książeczkę w wybranej bibliotece. Przykładową relację z warsztatów szkolnych znajdziecie na stronie SP nr 2 w Rzeszowie: Szpiedzy Wiedzy w Rzeszowie. Zdjęcie ze strony internetowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Rzeszowie:
Ile soli jest Bałtyku i skąd w ogóle w morzu wzięła się sól? Dlaczego morze jest słone?
Czy Bałtyk kiedyś był jeziorem i jak nasze morze będzie wyglądać w przyszłości? Jak powstało Morze Bałtyckie?
Czy wiecie, że odwiedzając Jurę Krakowsko-Częstochowską stąpacie po pradawnym morzu? Jak wyglądało i jakie zwierzęta w nim żyły? - zobaczcie Wizyta u Amonita
Jaki minerał trzymamy w kuchennych solniczkach? I dlaczego sól dawniej była cenna i droga. Wszystkiego dowiecie się zmultimedialnej przygody Kopalnia soli
Dziękujemy wszystkim za pomoc w promocji, organizacji, opiece merytorycznej nad prezentacjami i treścią publikacji, muzeum i bibliotekom za umożliwienie dzieciom indywidualnym wzięcia udziału w projekcie i organizacji odbioru książek, a także Kopalni Soli "Wieliczka" i Kopalni Soli "Bochnia" za dodatkowe wsparcie finansowe projektu, co przyczyniło się do zwiększania nakładu publikacji i poszerzenia grona młodych odbiorców.
Muzeum Geologiczne AGH w Krakowie, Muzeum Przyrodnicze ISEZ PAN w Krakowie, Muzeum Agatów w Rudnie, Muzeum Archeologiczne w Krakowie.
Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, Koszalińska Biblioteka Publiczna, Miejska Biblioteka Publiczna w Dziwnowie.