Artykuły, Ciekawostki i KONKURSY!
logo

O portalu

Data: 2021-01-27
SzpiedzyWiedzy.pl to innowacyjna platforma edukacyjna, której celem jest łączenie nauki z przygodą, dobrą zabawą i humorem.

Nowa forma zdobywania wiedzy

Zapraszamy was do aktywnego odkrywania wiedzy, do poznania biblioteki pełnej app-booków!

Co to jest app-book?

To format, który sami wymyśliliśmy, bo…
 • w filmie brakowało nam interakcji, widz jest tu jedynie biernym odbiorcą
 • e-book - trudno czyta się tekst na komputerze
 • podcast? - ciekawa sprawa, ale jeszcze lepiej jest coś zobaczyć i odkryć samemu!


 • Tak powstał pomysł połączenia czytanego slajdu z aktywizującymi młodego odbiorcę zagadkami i interaktywnymi zadaniami do samodzielnego odkrywania. Dzięki takiej formie dziecko samo decyduje jak długo chce zostać na danej stronie i kiedy chce przejść dalej. Jest to zdecydowanie bardziej aktywny i świadomy odbiór, a zdobyta w ten sposób wiedza zostaje z nami na dłużej.

  Do wyświetlenia w klasie, na lekcje zdalne i do nauki domowej

  Dzięki czytanemu tekstowi i formie prezentacji app-booki świetnie nadają się jako pomoc dydaktyczna dla nauczycieli oraz do nauczania domowego. Każdy z nich to przygoda pełna łatwoprzyswajalnej wiedzy oraz aktywizujących zadań i zagadek. Tematyka interaktywnych prezentacji jest bardzo różnorodna: historia, geografia i podróże, biologia i przyroda, literatura i sztuka. Jest również dział dla najmłodszych Szpiegów Wiedzy.

  zdjecie z zajęć Zdjęcie z zajęć, Koszalińska Biblioteka Publiczna.

  Nagrody i wyróżnienia dla Szpiegów Wiedzy

  Prezentacje publikowane na portalu SzpiedzyWiedzy.pl zostały docenione, wyróżnione i nagrodzone:

  1. W II edycji konkursu Edukacja Jutra Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju wyróżnienie otrzymał scenariusz lekcji "Podróże w czasie ze Stanisławem Lemem" wraz z prezentacją "Spotkanie ze Stanisławem Lemem", październik 2021 r.  2. W konkursie na materiały dydaktyczne dla dzieci i nauczycieli Narodowego Instytutu Dziedzictwa nagrodę otrzymała prezentacja "Z obwarzankiem po Krakowie", grudzień 2020 r.  Portal edukacyjny bez reklam i opłat

  Portal rozpoczął działalność w jesieni 2020 r., cały czas się rozwija, szuka nowych możliwości wsparcia i współpracy z różnymi instytucjami. Co bardzo istotne: SzpiedzyWiedzy.pl to portal non-profit, bez konieczności wykupywania abonamentu, wnoszenia opłat, a także bez śledzących i nachalnych reklam. Rozwój platformy można wesprzeć za pośrednictwem serwisu Patronite.

  LOGO PATRONITE

  Więcej informacji o twórcach portalu, dotychczasowej działalności i naszych projektach znajdziecie w zakładkach O nas, Współpracai Aktualności. Chętnie poznamy także Waszą opinię o Szpiegach Wiedzy i odpowiemy na dodatkowe pytania:

  Fundacja "Trasa dla Bobasa"
  ul. Jana Stanisławskiego 20/2; 31-307 Kraków
  szpiedzywiedzy.pl@gmail.com;
  nr tel.: 600 011 543; 512 121 413

  Wspieraj nasz rozwój:
  patronite-logo