logo
Karty pracy
do druku
Karty pracy do wydruku

O portalu

Data: 2021-01-27
SzpiedzyWiedzy.pl to innowacyjna platforma edukacyjna, której celem jest łączenie nauki z przygodą, dobrą zabawą i humorem.

Nowa forma zdobywania wiedzy

Zapraszamy was do aktywnego odkrywania wiedzy, do poznania biblioteki pełnej app-booków!

Co to jest app-book?

To format, który sami wymyśliliśmy, bo…

  • w filmie brakowało nam interakcji, widz jest tu jedynie biernym odbiorcą
  • e-book - trudno czyta się tekst na komputerze
  • podcast? - ciekawa sprawa, ale jeszcze lepiej jest coś zobaczyć i odkryć samemu!

Tak powstał pomysł połączenia czytanego slajdu z aktywizującymi młodego odbiorcę zagadkami i interaktywnymi zadaniami do samodzielnego odkrywania. Dzięki takiej formie dziecko samo decyduje jak długo chce zostać na danej stronie i kiedy chce przejść dalej. Jest to zdecydowanie bardziej aktywny i świadomy odbiór, a zdobyta w ten sposób wiedza zostaje z nami na dłużej.

Do wyświetlenia w klasie, na lekcje zdalne i do nauki domowej

Dzięki czytanemu tekstowi i formie prezentacji app-booki świetnie nadają się jako pomoc dydaktyczna dla nauczycieli oraz do nauczania domowego. Każdy z nich to przygoda pełna łatwo przyswajalnej wiedzy oraz aktywizujących zadań i zagadek. Tematyka interaktywnych prezentacji jest bardzo różnorodna: historia, geografia i podróże, biologia i przyroda, literatura i sztuka. Jest również dział dla najmłodszych Szpiegów Wiedzy.

Zdjęcie z zajęć, Koszalińska Biblioteka Publiczna.

Nagrody i wyróżnienia dla Szpiegów Wiedzy

Prezentacje publikowane na portalu SzpiedzyWiedzy.pl zostały docenione, wyróżnione i nagrodzone:

1. W II edycji konkursu Edukacja Jutra Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju wyróżnienie otrzymał scenariusz lekcji "Podróże w czasie ze Stanisławem Lemem" wraz z prezentacją "Spotkanie ze Stanisławem Lemem", październik 2021 r.

2. W konkursie na materiały dydaktyczne dla dzieci i nauczycieli Narodowego Instytutu Dziedzictwa nagrodę otrzymała prezentacja "Z obwarzankiem po Krakowie" grudzień 2020 r.

Portal edukacyjny bez reklam i opłat

Portal rozpoczął działalność w jesieni 2020 r., cały czas się rozwija, szuka nowych możliwości wsparcia i współpracy z różnymi instytucjami. Co bardzo istotne: SzpiedzyWiedzy.pl to portal non-profit, bez konieczności wykupywania abonamentu, wnoszenia opłat, a także bez śledzących i nachalnych reklam. Rozwój platformy można wesprzeć za pośrednictwem serwisu Patronite

Więcej informacji o twórcach portalu, dotychczasowej działalności i naszych projektach znajdziecie w zakładkach O nas Współpraca Aktualności Chętnie poznamy także Waszą opinię o Szpiegach Wiedzy i odpowiemy na dodatkowe pytania:

Fundacja "Trasa dla Bobasa"
ul. Jana Stanisławskiego 20/2; 31-307 Kraków
szpiedzywiedzy.pl@gmail.com
nr tel.: 600 011 543; 512 121 413

Wspieraj nasz rozwój:
patronite-logo