Zapraszamy was do aktywnego odkrywania wiedzy, do poznania biblioteki pełnej app-booków!
To format, który sami wymyśliliśmy, bo…
Tak powstał pomysł połączenia czytanego slajdu z aktywizującymi młodego odbiorcę zagadkami i interaktywnymi zadaniami do samodzielnego odkrywania. Dzięki takiej formie dziecko samo decyduje jak długo chce zostać na danej stronie i kiedy chce przejść dalej. Jest to zdecydowanie bardziej aktywny i świadomy odbiór, a zdobyta w ten sposób wiedza zostaje z nami na dłużej.
Dzięki czytanemu tekstowi i formie prezentacji app-booki świetnie nadają się jako pomoc dydaktyczna dla nauczycieli oraz do nauczania domowego. Każdy z nich to przygoda pełna łatwo przyswajalnej wiedzy oraz aktywizujących zadań i zagadek. Tematyka interaktywnych prezentacji jest bardzo różnorodna: historia, geografia i podróże, biologia i przyroda, literatura i sztuka. Jest również dział dla najmłodszych Szpiegów Wiedzy.
Prezentacje publikowane na portalu SzpiedzyWiedzy.pl zostały docenione, wyróżnione i nagrodzone:
1. W II edycji konkursu Edukacja Jutra Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju wyróżnienie otrzymał scenariusz lekcji "Podróże w czasie ze Stanisławem Lemem" wraz z prezentacją "Spotkanie ze Stanisławem Lemem", październik 2021 r.
2. W konkursie na materiały dydaktyczne dla dzieci i nauczycieli Narodowego Instytutu Dziedzictwa nagrodę otrzymała prezentacja "Z obwarzankiem po Krakowie" grudzień 2020 r.
Portal rozpoczął działalność w jesieni 2020 r., cały czas się rozwija, szuka nowych możliwości wsparcia i współpracy z różnymi instytucjami. Co bardzo istotne: SzpiedzyWiedzy.pl to portal non-profit, bez konieczności wykupywania abonamentu, wnoszenia opłat, a także bez śledzących i nachalnych reklam. Rozwój platformy można wesprzeć za pośrednictwem serwisu Patronite
Więcej informacji o twórcach portalu, dotychczasowej działalności i naszych projektach znajdziecie w zakładkach O nas Współpraca Aktualności Chętnie poznamy także Waszą opinię o Szpiegach Wiedzy i odpowiemy na dodatkowe pytania:
Fundacja "Trasa dla Bobasa"
ul. Jana Stanisławskiego 20/2; 31-307 Kraków
szpiedzywiedzy.pl@gmail.com
nr tel.: 600 011 543; 512 121 413