1. Karta pierwsza: Gdzie leżą Węgry i z jakimi państwami graniczą? Jakie kolory ma węgierska flaga? Poznaj główne węgierskie rzeki i największe jezioro.
2. Karta druga: Budapeszt to stolica i największe miasto Węgier, położone w północnej części kraju, nad rzeką Dunaj. Powstał z trzech połączonych ze sobą miast. Jednym z symboli Węgier jest znajdujący się w Budapeszcie monumentalny budynek parlamentu .
3. Karta trzecia: Turul - to mityczny ptak, który przed wiekami miał przyprowadzić lud Madziarów w miejsce żyznych gleb, czyli na tereny obecnych Węgier. Najbardziej przypomina sokoła, choć po części także kruka. Ptak, jako "praojciec narodu węgierskiego" stanowi ważny symbol kulturowy Węgier.
4. Karta czwarta: ważne postacie historyczne Węgier i Polski.
5. Karta piąta: Stefan I Święty to pierwszy węgierski władca koronowany na króla. W ciągu swojego panowania zjednoczył węgierskie plemiona w jedno feudalne państwo. Dzień św. Stefana (20 sierpnia) to hucznie obchodzone święto narodowe Węgier. Korona Świętego Stefana przechowywana jest w węgierskim parlamencie, jest częścią godła państwowego i najważniejszym skarbem i symbolem narodowym dla Węgrów.
6. Karta szósta: węgierskie tropy w Twojej okolicy. Poszukaj węgierskich śladów w swojej najbliższej okolicy - może kryją się w nazwach ulic, szkół, przycupnęły na skwerku i przybrały kształt pomnika?
Zapraszamy Was w wirtualną podróż na Węgry! Kraju papryki i źródeł termalnych, z którym w historii byliśmy sąsiadami! Rozwiązując interaktywne zagadki poznacie węgierskie skarby przyrody, a także zamki, które strzegły dawnej polsko-węgierskiej granicy
Materiały dydaktyczne powstały w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Szpiedzy Wiedzy na węgierskim tropie".
Projekt sfinansowany przez Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka