Artykuły, Ciekawostki i KONKURSY!
logo

Kim był Tadeusz Kościuszko?

Data: 2021-03-01
Dawno, dawno temu urodził się mały Tadek Kościuszko... Jakie lubił słodycze? Czego uczył się w szkole? O co i z kim walczył? Poznaj razem z nami Tadeusza Kościuszkę i zaprzyjaźnij się z Naczelnikiem!

Tadeusz Kościuszko dla dzieci

Czy i jak opowiadać dzieciom o Tadeuszu Kościuszce? Zamiast zasypywać dziecko datami i faktami lepiej zacząć od tego w jakich czasach żył Tadeusz Kościuszko i czym różniły się one od naszej współczesności. Warto zwrócić uwagę nie tylko na niezwykłe dokonania i zasługi Tadeusza Kościuszki, ale także opowiedzieć jak wyglądało dzieciństwo Tadeusza Kościuszki, jego nauka w szkole, jakie były zainteresowania Tadeusza Kościuszki, jego pasje... i słabości: np. do kawy i słodyczy.

Tadeusz Kościuszko - fakty, kalendarium, ciekawostki

W naszej prezentacji znajdziecie podstawowe informacje i daty z życia Tadeusza Kościuszki, najważniejsze bitwy i zwycięstwa Tadeusza Kościuszki, a także ciekawostki o Tadeuszu Kościuszce, które pomogą Wam zobaczyć w nim nie tylko pomnikowego bohatera, ale przede wszystkim ambitnego i wrażliwego człowieka. Poznacie je nie tylko słuchając i czytając, ale także odkryjecie sami: rozwiązując zagadki i aktywnie poszukując odpowiedzi na pytania.

Czego nie wiemy o Tadeuszu Kościuszce?

Był patriotą, bohaterem, walczył o wolność i niepodległość, ale co jeszcze? Jaki był stosunek Tadeusza Kościuszki do Indian i niewolnictwa? Dlaczego Tadeusz Kościuszko jest bohaterem USA? A Tadeusz Kościuszko inżynier, architekt, ogrodnik, malarz, rzeźbiarz? Czym interesował się Tadeusz Kościuszko, co robił w wolnym czasie i czy nieszczęśliwa miłość Tadeusza Kościuszki to tylko legenda? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących Naczelnika znajdziecie w naszej prezentacji.

Wirtualna wycieczka na Kopiec Kościuszki

W naszej prezentacji zaprosimy Was też na krótkie zwiedzanie Kopca Kościuszki i Muzeum Kościuszkowskiego. A czy wiecie jak powstał Kopiec Kościuszki, kto, kiedy i dlaczego go usypał? W naszej prezentacji sami sięgniecie po taczki, a nawet wbijecie łopatę, aby sprawić co się w nim kryje! Nie tylko poznacie ciekawostki o Kopcu Kościuszki, ale także zaglądniecie do sal muzealnych i zobaczycie najciekawsze eksponaty Muzeum Kościuszkowskiego.

Zobacz naszą interaktywną aplikację:

https://szpiedzywiedzy.pl/kosciuszko

zrzut ekranu z aplikacji Kościuszko

E-book i audiobook o Kościuszce:

Mały Tadek rusza śladami Tadeusza

książka o Tadeuszu Kościuszce

Wspieraj nasz rozwój:
patronite-logo